Loading ...

Direct informatie? 0528 23 60 30

Of mail naar planning@desteven.nl

Werk naar je toetrekken of aantrekken

Werk naar je toetrekken of aantrekken kan een tijdverspiller eerste klas zijn. Ben je iemand die snel werk naar zich toetrekt? Of die een bepaalde aantrekkingskracht heeft om snel ja tegen bepaalde werkzaamheden te zeggen? In dit artikel over tijdverstoringen ga ik in op het onderwerp: ‘trekt het werk jou aan of trek jij het werk aan?’.

Overal komt het voor

Een bepaalde categorie mensen trekt altijd werk aan. De ene keer zijn ze leider bij de voetbalclub, de andere keer halen ze het oud papier op als vrijwilliger voor de school. Dan zitten ze in het bestuur van plaatselijk belang of lopen ze met de collectebus voor een goed doel.
Ook op de werkvloer is dit het geval. Sommige mensen hoef je niet te vragen of ze willen overwerken: de noodzaak hadden ze zelf al vastgesteld. Je hoeft ze ook niet te vragen om een keer een stap harder te lopen. Dat doen ze al uit zichzelf.
Kortom: of het nu op het werk is, in de kerk, op school, in het dorp waar je woont.  Alles draait op een bepaald aantal mensen die bereid zijn iets meer te doen dan een ander

Werk naar je toetrekken

Tijdverspillers en tijdverslinders

Stoorzenders en verstoringen op het werk noem ik een tijdverslinder of tijdverspiller. Lees ook andere artikelen over tijdverspillers.

Tijdverspillers

Werkmagneet

Misschien doe jij het wel: werk aantrekken. Of misschien voel jij het wel dat het werk naar je toetrekt. Hoe kan dat toch? Ik doe een poging. Wanneer jij dit herkent ben je denk ik iemand met een hoog verantwoordelijkheidsgevoel, een enorme betrokkenheid en je bent loyaal aan jouw medemens. Vervolgens ben je toegankelijk, benaderbaar, behulpzaam en zorgzaam. Klopt het een beetje? Waarschijnlijk ben je er gewoon keigoed in. Je collega's weten dat, en weten je te vinden. Ook voor rotklussen komen ze bij jou wanneer ze weten dat jij niet snel nee zegt.

Waarom doe je het?

Dan de vraag: waarom doe je het? Wat motiveert jou om altijd te presteren, altijd klaar te staan voor Jan en alleman en altijd ‘aan te staan?’. Is dit een vorm van overpresteren, bewijsdrang, of meen je dat je verplicht bent om dat te doen?
Een tweede vraag: gaat het soms of regelmatig over jouw grens heen? Als dat het geval is, wordt het dan geen tijd om jezelf af te vragen of je niet een keer een grens moet stellen? Je hoeft de maatschappij niet in zijn geheel op je rug te nemen toch?

Gevolgen

Uiteraard heeft het ook gevolgen.  Denk alleen al aan jouw energiebelasting. En ook aan de hoeveel tijd die je er aan kwijt bent. Voel je soms ook dat het over jouw grens heen gaat?  Andere gevolgen:

  • Je planning komt in de knel door de extra taken en dat levert je stress op
  • Als je het extra werk niet leuk vindt om te doen, dan gaat het ten koste van je motivatie

Verwante artikelen

Training timemanagement

Wij bieden coaching & training gericht op timemanagement voor iedereen die effectiever met zijn tijd wil omgaan.

Training timemanagement

Auteur

Dit artikel is geschreven door Jan Stevens. Jan Stevens is eigenaar en oprichter van De Steven training & coaching (www.desteven.nl). Op deze website tref je meer dan 2000 blogs over persoonlijke ontwikkeling, loopbaan, leiderschap, teamontwikkeling, hoogsensitiviteit en hoogbegaafdheid. 

Jan Stevens


Jezelf kwijtraken en jezelf hervinden

De verbinding met jezelf kwijtraken door depressie, burn-out of een andere oorzaak is heftig. Maar het brengt je ook dichter bij je authentieke zelf. In het e-book 'Jezelf kwijtraken en jezelf hervinden' vind je een wereld aan herkenning. Er zijn meer dan 6000 exemplaren verkocht. Dit zijn de reacties:

  • "Toen ik begon te lezen barstte ik in huilen uit: ik voelde me gehoord."
  • "Eindelijk eens iemand die in klare taal zegt hoe het is."
  • "Precies wat er in mijn leven is gebeurd."
  • “Zelden zo'n kernachtige uiteenzetting gelezen (heel wat boeken zijn de revue gepasseerd).”

Jezelf kwijtraken

Meer informatie

Abonneer je op ons Spotify-kanaal!

Beluister alle podcasts van De Steven en abonneer je op ons kanaal: je krijgt meteen een melding wanneer er een nieuwe podcast is.

Abonneer je op ons Spotify-kanaal!

Aanbieding: e-book willen is minder moeten

WILLEN IS MINDER MOETEN

Herken jij de situatie waarin je vooral bezig bent met wat er moet? Of dat je merkt dat je keuzes maakt op basis van wat er van je verwacht wordt in plaats van wat je zelf wilt?
Misschien heb je een periode gehad waarin je vooral hebt doorgewerkt op wilskracht en plichtsgevoel. Je deed wat nodig was, je nam verantwoordelijkheid en je bleef doorgaan. En ergens onderweg raakte je iets kwijt. Niet je inzet of je kwaliteiten, maar je richting.
Je merkt dat keuzes maken moeilijker wordt. Dat je blijft twijfelen. Dat je energie weglekt zonder dat je precies kunt aanwijzen waarom. Alsof je vooral bezig bent met voldoen, maar minder met wat voor jou klopt.

In dit e-book staan we stil bij het verschil tussen willen en moeten. Wat betekent het eigenlijk om te willen? Hoe komt het dat we dat vaak niet goed geleerd hebben? En belangrijker: hoe krijg je weer zicht op wat jij nodig hebt en wat bij jou past?
Dit e-book helpt je niet alleen begrijpen waar het wringt, het helpt je ook om opnieuw richting te ervaren in je keuzes. Geen zweverig verhaal. Wel een boek dat je met beide voeten op de grond zet.

Meer informatie?

Nieuw: Podcast het verzwegen familiegeheim - wat als je niet erkend bent als kind?

Podcast met Femke

Podcast 1: het verzwegen familiegeheim

Wat betekent het als je vader er wel is… maar jou niet erkent? En dat je dat ook nog moest verzwijgen?

In deze podcast ga ik samen met mijn zoon Jelrik in gesprek met Femke, mijn (aanstaande) schoondochter. Ze is 28 jaar en groeide op zonder te weten wie haar vader was. Totdat ze op haar 12e een briefje vond. Het verhaal ging in de doofpot tot haar moeder ernstig ziek werd (ALS en dementie). De moeder van Femke overleed jong. Femke was toen 18 jaar.

De tweede podcast met Femke gaat over 'je ouders jong verliezen'. 

Podcast 2: als je jong je ouders moet verliezenPodcast: Hoogsensitiviteit - een feest van herkenning.

In deze aflevering hoor je wat hoogsensitiviteit wel is en wat het niet is.
We (Annita Smit en Jan Stevens) spreken over diepe verwerking, energielekken en waarom je sneller in je reserves terechtkomt.

Luister de podcast!

Andere podcast's

Onze nieuwsbrief

Ben jij leer- en nieuwsgierig? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief!
Met jouw aanmelding ga je akkoord met onze privacyverklaring en het ontvangen van onze nieuwsbrief. Je kunt je natuurlijk op elk moment weer afmelden.

Telefonisch contact? Heb je vragen? Bel ons op 0528 23 60 30 en vraag naar Monique van Nuil.